1. DEN

28. 04. 2010 | † 03. 12. 2011 | kód autora: wcs

 

 

 

 

 
POMOC objednala jsem si knihu ALLI dietní plán, v plánu mám si k tomu doobjednat i prášky, tak uvidíme co je to za zázrak. Kniha dnes dorazila 330,- Kč včetně poštovného, na dobírku přišla až do práce. Tabletky si objednám až po výplatě.
 
SLIBUJI, že vše co tu píši je pravdivé a že vám nebudu nic tajit, všechny neřesti a porušení nahlásím.
 
PŘIZNÁVÁM, mám celulitidu, občas kouřím, ráda popíjím s kamarády, a jak už jsem řekla, také ráda lenoším a miluju jídlo.

 

1. DENI am Jana.

 

1.  DEN (27. 4. 2010)

Rozhodla jsem se pomoct sama sobě i vám ostatním, jak na to s hubnutím, i když nemáte silnou vůli, lenošení je jedna z vašich nejoblíbenějších činností a jídlo je nejlepší kamarád.  Já sama jsem milovnicí čokolády, věnečků a klobásek, tlačenky, steaků i fast food mi chutná, přiznávám se dobrovolně  a bez mučení.Včera jsem se rozhodla, že když se o svůj plán podělím s vámi, bude to pro mě větší motivace, než když o tom pořád mluvím jen se svým partnerem a ten už z toho má chudák hlavu jak "pátrací balón".
 
Je mi 24 let, měřím 172 cm, vážím 62 kg, míry doladíme zítra, nemám bohužel po ruce metr a kolegové by pro moje trdlování v kanceláři s metrem neměli pochopení. (Každopádně nemám 100 kg, a tudíž nemám nárok podle některých na ztěžování, ale to se všichni pletou! Babička by se u těchto slov chytala za hlavu, už jí slyším: "Ale prosím tě, ty přece nepotřebuješ hubnout, vždyť jsi jak lunt, dej si tady bábovku".  Následoval by nabídka tisíce jídel, které jsou zaručeně výborné a lákové jako, králík a svíčková at...

.... Táta by řekl: "Konečně vypadáš jako kus ženský", (To je přece úžasné tatínku!) a za chvíli by mi zase řekl, "nebuď padavka a pojeď s námi na plavání". Bože, jak to může říct, na plavání, do plavek, copak neví, jak mě to od dětství stresuje!) Pozn.: Dělám sedavou práci a jezdím do práce autem.

Moje ideální váha, kterou jsem minulý rok po tvrdé dřině měla je 57 kg, můj sen 55 kg.
 
Krok č. 1 - chodit cvičit a čím více tím lépe a tak jsem začala zase chodit naspinning. Začala je nadnesený výraz, včera jsem byla na první hodině. Po dlouhém nic nedělání je to opravdu bolestivá záležitost, ale říká se, že je to velice účinné a je pravda, že loni když jsem chodila alespoň dvakrát týdně, bylo to na mě vidět. Tak mi držte palce, ať to vydrží. Dnes je v plánu posilovna a zítraPilates a pak se uvidí, mám smělé rozhodnutí, každý den něco dělat.
 
Nemyslete si, nic není zadarmo hodina spinnigu 100 Kč (s průkazkou 90 Kč, 70 minut), Pilates 100 Kč (60 minut, uzavřená skupina 6 lidí, větší počet 60 Kč), posilovna 81 Kč (1 hodina 15 min).
 
Krok č. 2 – strava, jíst pravidelně, malé porce a hodně pít!
 
Jídlo 1. Den - Tak začínáme, ráno, vstávám v šest, beru léky (lactobacily, na lepší imunitu a loseprazol na zánět na záklopce mezi žaludkem a jícnem, mám reflux a také nesmím mléko v tekuté podobě, moje tělo ho neumí zpracovat. Mám i alergii na pyl, tak v sezóně beru nějaké ty zirtecy a claritiny a také mě trápí mykóza na nehtech, kterou musím pořád něčím mazat. Řekli byste si 24 let a je na rozpadnutí a je pravda, že mám toho hodně za sebou. Antibiotika mi hodně narušili imunitu, a proto vše chytnu, alespoň to takto tvrdí doktoři.) a k snídani mám banán a vločky, fitness, sklenici vody. Mezi devátou a desátou svačím, dnes je to bílý jogurt activia a dva knackenbroty s lučinou a po plátku schwardzwladské šunky a zelený čaj. (netuším, jak se některé pojmy píší gramaticky správně a také jsem nikdy neměla dobrý pravopis, i přesto doufám, že to nějak překousnete a bude vás i tak bavit co tu najdete). Oběd, mi platí zaměstnavatel, dnes mám šopský salát opět dva knackenbroty s lučinou a po plátku schwardzwladské šunky a sklenici vody. (Neřest, jedna cigareta s kolegyní! Přemlouvala mě i na čokoládu, ale nedala jsem se.)
 
Zítra dopíšu zbytek jídla, pojedu odpoledne k babičce, má narozeniny a bohužel to znamená že budu muset něco sníst :-) Večer snad zvládnu tu posilovnu, dám vědět!
 

 

28.4.
dopisuji včerejšek: Po obědě jsem měla ke svačině (někdy kolem třetí) bílý jogurt a 8 ředkviček, sklenici vody. Oslava babinčiných narozenin, dopadla přesně podle obav, pohádala jsem se sestru a babičkou, protože nechápali mojí odpověď na nabídnutý dort, která zněla: " Že nechci, že se snažím zhubnout". To se nemělo říkat, zase jsem byla zavrhnutá, že vypadám dobře a že to nepotřebuji a ani můj argument, že si nemůžu zapnout kalhoty a že mě vše tlačí, nepomohl a ani argument, že mi pak není dobře, když jsem přecpaná nebyl dost dobrý. Moje sestřička váží 4 kila i s postelí a až na její výšku je naprostá modelka do časopisu. Já se při pohledu do zrcadla bojím nadcházejícího léta a plavky jsou pro mě noční můra. V jejich očích je to tak, že dokud nevážím 90 kg nebo 100 kg, nic neřeknou a budou říkat, jak mi to sluší, ale přece tak to v životě nefunguje, nevážím 60 kg a najednou za deset dní 100 kg. Je přece vždy k tomu nějaký vývoj, a pokud vidím, že váha přibývá a něco se mnou děje v problematických partiích, mám právo na to s tím něco dělat. Je to moje tělo a já se v něm chci připadat dobře. Nechci se na sebe dívat s nechutí a stydět se svléknout. Ale upozorňuji, nechci vážit 40 kg a vypadat jako vychrtlina, jen se nechci celá vlnit při chůzi :-) Takže co jsem u babičky spořádala: 4 grilovaná kuřecí křidélka, 3 půlky normálního chleba a dva plátky sýra a dva plátky šunky a papriku a rajčata a dvě sklenice vody. To vše bylo včera moje poslední jídlo. Než jsme se dostali domů, tak posilka byla zavřená a tak jsem vytáhla podložku doma a přítel mě musel kontrolovat a já posilovala břicho a ruce a nohy a dělala kliky, dřepy, zapažování se závažím a také protahován...


.... Cvičení jsem vydržela asi 35 min. Pročetla jsem si začátek přírčky ALLI a zjistila, že tu pilulku si musím koupit, jinak to nemá smysl a že jsou určité důležité zásady, aby se mi vše podařilo a to je především podpora rodiny a přátel, hmm, vtipné. Ještě jsem pila vodu a pak jsem velice rychle usnula :-)

 

Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky zdravi

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.